Маріуполь готується до Гогольfest: Репетиції проходять онлайн з Дортмундом

Український Маріуполь і німецький Дортмунд репетирують виставу за мотивами п’єси Вільяма Шекспіра «Ромео і Джульєтта». Підготовка до незвичайного спектаклю проходить онлайн. Прем’єра відбудеться під час фестивалю Гогольfest, який пройде в Маріуполі в квітні цього року. Далі на mariupol-trend.

Незвичайність постановки полягає в тому, що в якості акторів виступають підлітки, вони зіграють постановку на німецькій мові і спектакль буде проходити на двох сценах одночасно. В планах творців проекту – з’єднати телемостом Маріуполь і Дортмунд. За допомогою дигітальних технологій маріупольські глядачі зможуть побачити все, що відбувається на сцені в Дортмунді, і навпаки. Зараз актори і в Маріуполі, і в німецькому Дортмунді активно репетирують.

Ідея та учасники проекту

Унікальна постановка народилася в результаті співпраці українського Гогольfest і німецького Гете-інституту. На маріупольській сцені в постановці братимуть участь вихованці Маріупольського міського ліцею, з боку Дортмунда – трупа місцевого молодіжного театру.

Старт проекту був покладений ще в липні минулого року. Над постановкою працює велика команда. Від України до неї увійшли арт-директор ГогольFest Андрій Палатний, режисер Народного театру «Театроманія» Антон Тельбізов, викладач маріупольського ліцею Наталія Шелгунова, Гете-інститут в Україні представить Наталя Шиміна.

Маріупольською акторською трупою опікується режисер народного театру «Театроманія» Антон Тельбізов. Наразі в палаці культури «Молодіжний» проходять онлайн-репетиції німецько-українського вистави.

Німецьку сторону представляють фахівці зі створення відео та звукових ефектів для вистави – це партнери з «Akademie für Theater und Digitalität am Theater Dortmund», режисер Рада Кока Радойчіч і драматург Анна-Лена Люсі Марієнфельд з театру Kulturbrigaden, які створили оригінальний сценарій п’єси на основі «Ромео і Джульєтта». 

н

Ромео і Джульєтта – нова історія кохання 

Для сучасної постановки концепцію твору грунтовно переписали – герої живуть в майбутньому, а всі події розгортаються в комп’ютерній грі. Історію трагічної любові Ромео і Джульєтти відтворять в сучасній інтерпретації за допомогою живої музики, елементів театру і танцю, складних костюмів та гриму. За словами організаторів, п’єса Шекспіра була обрана не випадково. «Ромео і Джульєтта» – це класика, знайомий і зрозумілий кожному сюжет.

За словами маріупольського режисера Антона Тельбізова, така постановка – це унікальний досвід для аматорського театрального мистецтва в Маріуполі. Перед акторами стоїть складне завдання скоординувати онлайн роботу двох команд з різних країн. Він переконаний, що спектакль стане унікальною роботою і вразить глядачів як в Німеччині, так і в Маріуполі.

Маріупольські ліцеїсти разом зі своїм педагогом і режисером вже побували в Німеччині, де познайомилися з однолітками з дортмундського молодіжного театру. На спільній репетиції разом з німецькими колегами вони обговорили постановку і ключові моменти вистави.

Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва Гогольfest втретє пройде в Маріуполі з 29 квітня по 3 травня 2020 року. Протягом п’яти діб в місті пройдуть театральні вистави, денні і нічні музичні виступи, кінопокази, художні виставки і діалоги.

Comments

.,.,.,.