Як вигідно та безпечно купувати газ на електронних торгах в Україні?

Природний газ державні підприємства можуть придбати на електронному аукціоні. Вартість при такій угоді буде набагато нижче ринкової. Для комфорту та зручності торгівля проходить онлайн в будь-який час. Програмне забезпечення робить всі технічні моменти простими, а антикорупційні заходи допомагають проводити безпечні угоди.

Купувати газ на аукціоні вигідно

Всі продажі природного газу в онлайні регламентуються відповідним законом України. На майданчиках, де проводять торги, є правила, за порушення яких підприємець може попасти в чорний список. Беруть участь будь-які фізичні та юридичні підприємці, яким дає це право ЗУ, звісно, після реєстрації в системі Prozorro. 

Учасник торгів повинен надати повну інформацію про себе та компанію, мати електронний підпис. Загальна сума коштів на платформі повинна відповідати той, що необхідна для участі в аукціоні. Вона складає 3% від усієї ціни обіцяного збору. 

Пам’ятайте, що оплачує комісії, робить податкові внески тільки покупець. Продавець нічого не сплачує. Ціни на природний газ встановлюються нижче ринка, покупець може вибрати ту компанію, пропозиція якої сподобалась найбільше.

Не дивлячись на одну систему, майданчики відрізняються між собою способом ведення аукціону. Природний газ можна купити самостійно або за допомогою брокера. Брокер — це зручно та просто. Але його послуги оплачуються встановленою комісією.

Порядок покупки природного газу

Для покупки природного газу замовник повинен надати документи.

  1. Ліцензії, що надають право поставляти газ.
  2. Виписку з Єдиного державного реєстру.
  3. Фінансовий звіт за останній час.
  4. Статут.

Підприємства, які беруть участь у торгах, мають дозвіл на постачання природного газу по Україні. Також в них є документи, що затверджують право на видобуток, імпорт цього енергоресурсу. Без цих офіційних паперів участь в аукціоні неможлива.

У підприємства не повинно бути боргів. Останні два роки у нього повинен бути прибуток. Проблеми з контрольними органами держави також виключені. Покупець має доказати надійність та відповідальність, відправивши брокеру документ за добу до тендера (не пізніше!). Папір повинен бути заповненим згідно з вимогами, затвердженим підписом учасника, печаткою (якщо вона є). 

Покупець відправляє також цей самий офіційний папір звичайною поштою (Укрпошта, Нова Пошта). В ньому повинен бути опис внеску.

Інтернет-ресурс, на якому ставляться лоти, захищає інтереси обох сторін угоди. Тому, якщо у покупця виникають питання, сумніви, проблеми з постачальником, він завжди може звернутися в підтримку платформи. Там йому надають правову допомогу, захищають інтереси. Якщо у постачальника виникнуть питання щодо вчинків замовника, він також звертається, і тоді підтримка з’ясовує питання з ним.

Аукціони для продажу та покупки газу проводяться регулярно. Немає сьогодні відповідної пропозиції — з’явиться завтра. Почніть шукати вигідну пропозицію зараз та дізнайтеся більше інформації про те, як купити газ на електронних торгах https://www.ueex.com.ua/eng/ueex/advisory-board/ . Беріть участь у торгах та вигравайте!

Comments

.,.,.,.