Останні фільми, зняті в Маріуполі і про Маріуполь

Документальне кіно займає заслужене місце в системі жанрів. Воно здатне показати і передати атмосферу місця і дух часу. У цьому списку зібрані останні документальні фільми, зняті в Маріуполі і розповідають про його новітню історію. Дізнайтеся про них більш детально на mariupol-trend.in.

«Майже святий» / Стів Гувер / 2015

Фільм розповідає про діяльність маріупольського пастора Геннадія Мохненко. Він патрулює вулиці і забирає безпритульних дітей в «Республіку Пілігрим» – притулок під його керівництвом. Зйомки йшли з 2012 по 2014 рік, а вперше картина була показана 16 квітня 2015 року в Нью-Йорку. «Майже святий» має безліч нагород, в ньому піднімаються питання про методи роботи пастора з, так званими, «важкими» дітьми і підлітками.

«Десять секунд» / Юлія Гонтарук / 2016

В основі фільму лежать події під час і після обстрілу мікрорайону «Східний». У стрічці присутні фрагменти відео, зроблені на камеру телефону і відеореєстратора, які зняті безпосередньо під час обстрілу. За десять секунд життя може змінитися до невпізнання, якщо поруч війна. Фільм був відзначений премією імені Андрія Матросова на кінофестивалі Docudays UA, а також номінований в категорії «Кращий документальний фільм» на Золоту Дзигу.

«Ма» / Марія Стоянова / 2017

Кінострічка зроблена з аматорських відео, які мама, яка живе в Маріуполі, в мікрорайоні «Східний», знімає про своє життя, щоб показати їх дочки, яка живе в Києві. На фрагментах відео чутні вибухи, що ілюструє близькість до війни.

фільми2

«Металурги» / Євген Нікіфоров / 2017

Фотограф і автор книги «Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics» зняв фільм про маріупольських мозаїках радянського періоду. Маріуполь має одне з наймасштабніших зборів мозаїк в Україні. Тут вони зустрічаються на стінах шкіл, вокзалу, пошти, кінотеатрів. У фільмі місцеві жителі розповідають про те, чим для них є мозаїки і яку роль відіграють в їх житті.

«Поза хуртовини» / Левін Петер / 2017

Рідний дідусь режисера стрічки, був солдатом Вермахту. Після його оповідань, Левін Петер відправляється в Маріуполь, щоб докладніше дізнатися про біографію свого діда, історія життя якого занесла його до нашого міста.

«Аня і Сергій» / Іветта Лёкер / 2018

Історія оповідає про життя двох друзів з Маруіполя – Ані і Сергія. Фільм розкриває їх переживання, турботи, думки, успіхи, боротьбу. Вони роблять перформанси і влаштовуються на свою першу роботу, борються проти сексизму, сперечаються про життя і просто живуть. А ще вони розповідають, що для них означає дружба.

«Діорама» / Зоя Лактіонова / 2018

Фільм про красу і небезпеки замінованого моря. Азовське море у багатьох пов’язано з дитячими спогадами: про безпечний затишному і приємному місці, в яке раптово врізаються обставини. Бойові дії, вимушене замінування – все це змушує нас подорослішати і подивитися на море, як на діораму в музеї.

Comments