Кращі представники на кінофестивалі Docudays UA у Маріуполі за весь час його існування

Щорічно, починаючи з середини листопада, в Маріуполі проходять покази документального кіно про права людини в рамках міжнародного фестивалю «Docudays UA», а точніше його «післямови». Розглянемо, які роботи вже встигли стати класикою документального фільму і що з шорт-листа показів точно не можна пропустити. Дізнайтеся докладніше в матеріалі mariupol-trend.in.

Загальна тема фестивалю «Docudays UA» – зміни в суспільстві (в повсякденному житті, навичках і манері спілкування), які з собою принесли цифрові технології. Дивлячись фільми, можна спробувати знайти для себе відповіді на питання про те, які нові можливості відкривають для дослідження реальності технології і які загрози, пов’язані з контролем і інформаційною безпекою, криються в цифровій мережі.

«Ти, рота закритий!» (Реж. Таїсія Кутузова)

Ні, назва фільму – це не звернення до вас. Тільки, якщо ви не активіст або активістка і ваша діяльність не зовсім влаштовує місцеву владу або бізнесменів. Фільм розповідає про життя молодого активіста Сергія Чагарова, який з 15 років бореться з корупцією в рідному селі Гатне під Києвом. Його головна зброя – документ і журналістський текст. Але діяльність Сергія подобається не всім. Йому публічно загрожують, радять не лізти в «справи дорослих», а однією вночі підкидають у двір вибухівку.

«Колір фасаду – синій» (реж. Олексій Радинський)

Фільм розповідає про кампанію на захист легендарного будови в Києві – «Літаючу тарілку». Її автор, Флоріан Юр’єв, з архітектора перекваліфікується в активіста і разом з ініціативою SaveKyivModernism намагається запобігти перетворенню «тарілки» в черговий торговий центр. Цей фільм вже встиг отримати приз глядацьких симпатій кінопремії «Кіноколо». Можливо, він сподобається і вам.

документалка

«Ілюзії на дні» (реж. Леонід Ежуров)

Ще один фільм про активізм і захист міського спадщини. У старому і недіючому кінотеатрі Херсона вирішили створити культурний центр. Але земля в центрі міста приваблює чиновників і депутатів, які в своїй боротьбі за вигідну територію, починають війну проти активістів. Фільм може допомогти в усвідомленні того, що можна робити і що може статися, якщо вирішити повертати до життя покинуті кінотеатри в Маріуполі.

 «Послухай» (реж. Астрід Біоссінк)

Цей фільм відноситься до програми Docuюность для дітей і підлітків та про них. Фільм будується на дзвінках дітей на дитячу гарячу лінію в Нідерландах. Хтось телефонує, щоб розповісти про своїх домашніх тварин або прорепетирувати перед кастингом на шоу «Голос», а хтось ділиться найпотаємнішим і своїми переживаннями.

«Обережно, провалля!» (Реж. Бінг Ліу)

Цей фільм називають і сеансом психотерапії, і мотиватором на те, щоб змінити своє життя. Режисер розповідає документальну історію трьох молодих друзів, які живуть в промисловому і депресивному містечку Рокфорд і знаходять відраду в скейтбордингу. Йому вдається зафіксувати їх швидке дорослішання і народження власних дітей, ненависну роботу і роздуми про життя і ким вони в ній є.

Comments

.,.,.,.