Класика по-маріупольськи: фестиваль класичної музики Mariupol Classic

Не пропустіть одне з наймасштабніших і унікальних подій в культурному житті нашого міста і Приазов’я – фестиваль класичної музики Mariupol Classic. Під відкритим небом кращі артисти України радують шанувальників музичної класики протягом дев’яти концертних днів разом зі зведеним симфонічним оркестром під керуванням заслуженого діяча мистецтв України. Читайте докладніше на mariupol-trend.in.

Музика об’єднує і згуртовує народ

На відкритті фестивалю можуть побувати всі бажаючі, причому абсолютно безкоштовно. Зробити так, щоб музика на вулиці звучала не гірше, ніж в залі з акустикою, – завдання не з простих: потрібна хороша техніка і висококласні фахівці. З цією метою в місто запрошують кращих звукорежисерів не тільки України, але і Європи.

Ціна квитків варіюється від 40 грн. до 300 грн. Як відзначають організатори, ціна на фестивальні концерти, постановки та шоу значно нижче, ніж на звичайних гастролях. Придбати їх можна в касі філармонії або в інтернеті. Запрошення роздають також учням музичних шкіл та пільговим категоріям громадян, за вказівкою департаменту культурно-громадського розвитку Маріуполя.

В рамках фестивалю організатори намагаються показати різні формати класичної музики – симфонічної, камерної, інструментальної, народної, класику в сучасній інтерпретації. Ідея провести Mariupol Classic виникла спонтанно і була приурочена до відкриття в Маріуполі камерної філармонії: число колективів, які хотіли приїхати з концертами і привітати Маріуполь з цією подією, було більше, ніж можна вмістити в концертну програму.

Тоді прийняли рішення організувати фестиваль, і він пройшов з успіхом. У Приазов’ї заходи такого формату до цього не проводилися. Фестиваль класичної музики грає величезну роль у вихованні музичної еліти Маріуполя, підвищує престижність професії музиканта і популяризує класику.

класика2

Питання про вартість проведення фестивалю

Mariupol Classic проходить за підтримки Українського культурного фонду, Міністерства культури України та Маріупольської міськради. На питання, скільки саме було витрачено на організацію фестивалю, міський голова Вадим Бойченко відповідає вже звичною фразою: «А скільки може коштувати настрій людей…» (цими ж словами він відповідав і на питання про вартість фестивалю «М-fest»).

Фестиваль фінансувався з декількох джерел. Одним з них став грант «Українського культурного фонду». Це 420 тисяч гривень. Ще близько 100 тис. грн. профінансувала Маріупольська камерна філармонія.

За міські кошти закупили послуги з технічного забезпечення заходу (102 тисячі гривень). Майже 200 тисяч витратили на установку апаратури. Послуги транспортування іногородніх колективів склали 194 тисячі гривень з міського бюджету. У підсумку, з урахуванням виготовлення телевізійного ролика (35 тисяч) і друкованої продукції (15 тисяч), на восьмиденний фестиваль з міського бюджету було витрачено трохи більше 476 тисяч гривень.

Залишилося питання, які витрати сплатив Український культурний фонд, але в цілому, як зазначив диригент Василь Крячок, фестиваль за вартістю не переступив позначку в один мільйон гривень.

Comments

.,.,.,.