Послідовне перетворення Маріуполя за допомогою громадських ініціатив

Вони вчать маріупольців новому, розширюють світогляд, дарують нові можливості для розвитку. Вони підтримують – професійно, фізично або фінансово. Вони змінюють спосіб мислення городян, борються з дискримінацією і відстоюють права людей. Вони – це активісти громадських ініціатив Маріуполя. Таких різних, але зі спільною метою – змінити місто і навколишні села на краще. Про найяскравіші, впливових, прогресивних – далі в матеріалі mariupol-trend.in.

Платформа «ТЮ»

Якщо для вас головною цінністю є права і свободи людини, ви – генератор інноваційних ідей, цінуєте низову культуру і сучасне мистецтво, то без зусиль знайдете однодумців в арт-платформі «ТЮ». Це культурний центр в Маріуполі, з моменту свого заснування в травні 2016 року жодного разу епатувати городян і поступово змінює їх свідомість.

«ТЮ» принесла до Маріуполя нову прогресивну ідеологію і філософію життя. Кредо засновників платформи: «Тут можливо все, якщо це – свіжо, небанально і ново, а також якщо це відстоює права людини, мобілізує нас думати і задавати гострі питання».

Тут проходять як затишні вечори з музикою, творами сучасних поетів і режисерів, так і масштабні арт-резиденції, вуличні акції на гострі соціальні теми – гендерное насильство, дискримінація, екологія, свобода слова та інші.

Одна з них – (Не) монстрація. Це щорічна акція, яка проходить в Маріуполі з 2016 року. Граючи словами і смислами, активісти роблять плакати, креативними до божевілля, але приковує до себе увагу.

1

Vezha

Vezha Creative Space, заснована в жовтні 2016, розмістилася в будівлі, яке вже давно стало впізнаваним символом Маріуполя – столітньої водонапірній башті. Тепер тут креативне простір, де проводять музичні і кіновечори, майстер-класи, акції, лекції.

Коли мова заходить про Vezha, не можна не згадати про екскурсіях, які вони проводять по Маріуполю. Історичні, пішохідні, віртуальні, вони відкривають щось нове і цікаве про минуле та сьогодення міста. І для туристів, і для місцевих жителів.

Наприклад, екскурсія «Прогулянка по проспекту Миру» стане хорошим початком шляху до знайомства з історією Маріуполя, адже це головна вулиця міста. Тут колись був побудований храм Марії-Магдалини, Олександрівський сквер, стоїть будівля першого банку, перші готелі міста, перша друкарня, кінотеатр. Пішохідна екскурсія «Зникаючий Маріуполь» допоможе побачити унікальність і самобутність міста, поступово розчиняється в часі. Тільки деякі приховані, маловідомі куточки Маріуполя максимально зберегли атмосферу старого міста.

Halabuda

Вільний простір Halabuda з’явилося в березні 2016 як волонтерський проект, щоб Маріуполь знайшов «третій простір» для відкритих зустрічей, дискусій, тренінгів, кінопоказів, майстер-класів та курсів, коворкінгу. Також Halabuda підтримує волонтерський центр, який допомагає військовим, переселенцям, малозабезпеченим та багатодітним сім’ям, матерям-одиначкам та дітям-сиротам.

Halabuda пройшла трансформацію в хаб з зоною коворкінгу і стала креативною платформою для розвитку молоді та підтримки бізнесу. Тут реалізуються важливі для міста проекти і проходять корисні зустрічі, численні навчальні програми.

Наприклад, недавно в стінах Halabudа пройшла публічна зустріч з представниками Національного антикорупційного бюро України, де можна було дізнатися все про роботу держструктури і задати будь-які питання. Учасники обговорювали діяльність НАБУ, підслідність, можливість звернення громадян, проходження практики та працевлаштування, хід розслідувань.

2

Сенс

«Культурно-освітня платформа «Сенс» – молода громадська організація, що складається переважно зі студентів МДУ. Платформа поставила перед собою мету розвивати відкрите громадянське згуртоване суспільство, сприяти міжкультурному та міжетнічному взаємодії. Менш ніж за рік свого існування засновники встигли взяти участь в археологічних розкопках, створили різні квести, реалізували унікальні проекти.

Так, в рамках «Mariupol Space for Trust. Побудова довіри до поліції для захисту безпеки і прав людини» був організований перший квест, присвячений історії поліції міста. Він потрібен, щоб підвищити обізнаність дітей про сучасну реформу і познайомити з корисними фактами. Крім того, в рамках проекту проводяться «безпековi студiї» зі школярами та всіма бажаючими дізнатися більше про права людини і дитини, а також способи їх захисту. У планах – зйомки соціальної реклами.

3

Рада жінок Донеччини

У 2015 році активісти, які вже мають досягнення в сферах суспільного і професійного життя, об’єднали свої ресурси для боротьби з викликами, які стали наслідком війни на Донбасі, утисками прав людини, дискримінацією. Так з’явилася громадська організація «Рада жінок Донеччини».

Громадська ініціатива допомагає вирішувати соціальні проблеми жителів і громад Донбасу, варто за рівність прав і можливостей для жінок і чоловіків, викорінення всіх форм дискримінації та насильства.

Так, «Рада жінок» проводить ряд тендерів для проекту «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», в рамках якого були створені притулки для дівчат і жінок у складних життєвих ситуаціях.

Притулки існують в 7 містах України, в тому числі в Маріуполі, тут надають послуги тимчасового проживання та реабілітації, екстрену та планову психологічну та соціальну допомогу, які постраждали від гендерно зумовленого, в тому числі домашнього, насильства.

4

Исток

«Исток» – маловідома серед маріупольців організація, яка, тим не менш, надає відчутну допомогу нужденним – психологічну, юридичну та соціальну. Ініціатива підтримує ВІЛ-позитивних вагітних та матерів з дітьми віком до 18 місяців, надає гуманітарну допомогу медичними препаратами, необхідними під час пологів, дитячим харчуванням.

«Исток» протягом двох років реалізує на базі лікувально-профілактичних установ Донеччини проект HealthLink за фінансової підтримки USAID. Проект спрямований на прискорення процесу подолання епідемії ВІЛ-інфекції в Україні через можливість швидко і безпечно пройти тест на ВІЛ і почати лікування. Так в двох аптеках мережі «АЗОВФАРМ» в рамках проекту були встановлені тестомати, де можна отримати швидкий тест на ВІЛ для самотестування.

Comments

.,.,.,.