Кінофестивалі вміють проводити не тільки в Одесі: маріупольські «КиТи»

Перше кіно створено понад 100 років тому легендарними братами Люм’єр в Парижі. І нехай це було німе чорно-біле кіно, вже тоді воно притягувало і заворожувало своєю незвичністю. Світ кіно неосяжний, фільми дивляться всі незалежно від статі, віку та соціального становища. За півстоліття на людину припадає близько 18 тисяч переглянутих кінострічок. А це приблизно 27 тисяч годин. Мільйони глядачів кожен день заповнюють кінозали, ще довше дивляться його будинку, воно впливає на уми і наш світогляд.

Уже традиційно кращі кіно роботи учасників приймають на Міжнародному кінофестивалі «Кіно і ти» (КиТи) в Маріуполі. Далі читайте докладно на mariupol-trend.in.

Девіз фестивалю «КиТи»: «Кіно об’єднує людей»

Щороку на фестиваль надсилають до п’яти сотень заявок з 9 країн світу (Україна, Білорусь, Росія, Казахстан, Киргизстан, Естонія, Бельгія, Греція, Іран). Маріупольські автори також представляють наше місто в різних номінаціях.

Заявки надходять в 3-х категоріях: професіонали, студенти, аматори. У фіналі фестивалю змагаються за титул переможця роботи в 6-й номінаціях: ігрове кіно, документальне кіно, анімаційне відео, кліп, соціальний ролик, однохвилинний фільм.

До складу журі фестивалю традиційно входять відомі діячі кіно і телебачення України та Німеччини, викладачі творчих вузів. Організаторами який рік виступає громадська організація «Айдами», підтримана Маріупольською міською радою та інтернет-провайдером TRINITY.

Урочиста церемонія відкриття МКФ «Кіно і ТИ» проходить у вересні в кінотеатрі «Савона». За Червоній доріжці фестивалю крокують журі, організатори, партнери та учасники. Для всіх гостей також обов’язковий дрес-код Black Tie. Вхід тільки за запрошеннями.

кити2

Не тільки фільми, але і всякі різні плюшки

Організатори постійно готують багато сюрпризів на відкриття фестивалю. Гості можуть насолодитися виставками, арт-перфмансамі і арт-інсталяція в холлле кінотеатру «Савона», творчою програмою і кращими кіно роботами учасників МКФ «Кіно і ТИ» на великому екрані.

Також за підтримки Міжнародного Дитячого фонду ООН UNICEF в Театрі Ляльок проводять серію майстер-класів від провідних фахівців кіноіндустрії і семінари на різні теми з участю продюсерів проекту «Міжнародні дитячі новини WADADAnewsforkidsUkraine». В роботі кіно школи теж беруть участь 8 дитячих українських студій.

Яскравою подією фестивалю є традиційна творча зустріч з Заслуженими артистами України. Наприклад, на останньому фестивалі гості і учасники могли поспілкуватися з Вилорієм Пащенко (відомим по фільмах «В бой идут одни старики», «Аты-баты, шли солдати» та ін.).

Завершується фестиваль через два дня Урочистою церемонією закриття і нагородження переможців в кінотеатрі «Савона». На всі події фестивалю вхід вільний, на церемонії відкриття і закриття фестивалю вхід суворо за запрошеннями.

Такі фестивалі – це унікальна можливість для спілкування між метрами і молодими творчими людьми. Радує, що з кожним роком якісних робіт стає все більше, кіно в Маріуполі розвивається, покращує наше життя, робить її цікавіше і надихає на нові досягнення.

Comments

.,.,.,.