Пісенна феєрія у Маріуполі: «Музичний листопад» скликає друзів

Фестиваль-конкурс юних виконавців (з оркестром) «Музичний листопад» вперше було проведено у місті Маріуполь у 2010 році на базі маріупольського муніципального камерного оркестру «РЕНЕСАНС», під керівництвом головного диригента, Заслуженого діяча мистецтв України Василя Крячка. Проект «Музичний листопад» спочатку було започатковано як регіональний конкурс, який мав за мету підтримати обдаровану молодь та надати можливість молодим  музикантам виступити з оркестром. Читайте більш детально на mariupol-trend.in.

Культурна і мистецька цінність фестивалю

Вже у 2011 році фестиваль пройшов як Всеукраїнський, зібравши у Маріуполі на другий тур з оркестром близько 50 учасників зі всіх регіонів України. Останні два роки «Музичний листопад» має статус Міжнародного, кількість учасників у другому турі з оркестром нараховував від 50 до 73 конкурсантів.

Особлива роль у розвитку та зростанні конкурсу належить висококваліфікаційному складу журі. Це видатні діячі мистецтв, професори провідних музичних ЗВО, лауреати міжнародних конкурсів. Традиційно голова об’єднаного журі – видатна скрипалька, талановитий викладач – народна артистка України, лауреат Міжнародних конкурсів, професор Львівської Національної музичної академії ім.М.Лисенко, остання випускниця Д.Ойстраха  – Лідія Шутко. 

Головна мета фестивалю-конкурсу – підтримка та надання стимулу в подальшому творчому розвитку талановитої молоді, виявлення обдарованих дітей, удосконалення їх виконавської майстерності, надання можливості виступити з оркестром; активізація духовного розвитку нації, популяризація класичної музики, залучення сучасної молоді до світових цінностей.

Очікуваний кінцевий результат від проведення фестивалю-конкурсу – виявлення талановитої молоді у сфері професійного академічного музичного мистецтва, обмін мистецьким досвідом різних виконавських шкіл, творче спілкування молодих талантів та професорів, об’єднання усіх регіонів України на музичному просторі, демонстрація міста Маріуполь, не лише як форт-поста України, а як міста, яке має свою культуру та духовність.

листопад

Визнання в Україні та закордоном

У березні 2017 року фестиваль-конкурсу «Музичний листопад» було включено до Асоціації академічних конкурсів України, до якої входять лише сім найвідоміших вітчизняних конкурсів:

  1. Міжнародний музичний  конкурс імені М. Лисенко (м. Київ).
  2. Міжнародний конкурс піаністів пам’яті Е. Гілельса (м. Одеса).
  3. Всеукраїнський конкурс піаністів пам’яті Г.Нейгауза.
  4. Міжнародний музичний конкурс юних піаністів В.Крайнева (м. Харків).
  5. Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті В.Горовица (м. Київ).
  6. Міжнародний дитячо-юнацький конкурс мистецтв «Срібний дзвін» (м. Ужгород).
  7. Міжнародний фестиваль-конкурс юних виконавців з оркестром «Музичний листопад» (м. Маріуполь).

Таким чином, Маріуполь офіційно признано площадкою, на якій формується професійне академічне мистецтво у музичній сфері.

2018 року фестиваль-конкурсу «Музичний листопад» особливо відзначено  Міністерством культури України. На засіданні Експертної ради Міністерства культури України по відбору культурно-мистецьких проектів для надання державної фінансової підтримки, було прийняте рішення про виділення  з державного бюджету 100 000 грн.

Comments

.,.,.,.